Tekmovanje iz matematike

21.3. 2024 je po vsej Sloveniji potekalo tekmovanje za Vegova priznanja za učence 8. in 9. razreda, učenci od 1. do 7. razreda, pa so se potegovali za Kenguru Vegova priznanja. Na matični šili se je tekmovanja udeležilo 44 učencev, ki so skupaj prejeli 17 priznanj. Na podružnici v Razborju se je tekmovanja udeležilo 16 učencev, ki so prejeli 7 priznanj. Štirje učenci matične šole in štirje učenci podružnice, so zbrali dovolj točk in so se udeležili regijskega tekmovanja na OŠ Prežihovega Voranca na Ravnah na Koroškem. Iz Podgorja so šoli zastopali Aljaž Čas, Julija Garbus, Loti Smrtnik in Vita Štumpfl. Iz Razborja pa Miha Glasenčnik, Anja Zaponšek, Domen Gostečnik in Kati Jonke Grabner. Pokazali so, da niso od muh, saj so prejeli kar 6 priznanj. Najbolj pa so se izkazale Kati Jonke Grabner, Vita Štumpfl in Julija Garbus, ki se bodo 20.4. udeležile državnega tekmovanja v Velenju.
Čestitamo vsem tekmovalcem in držimo pesti za Kati, Vito in Julijo!

Mentorica Karin Sirovina Dvornik