PODALJŠANO BIVANJE V SODELOVANJU Z VRTCEM

Na šoli se zavedamo, da je sodelovanje vrtca in šole nujno, kajti družbena odgovornost vzgojno-izobraževalnih institucij se odraža v poslanstvu, ki se uresničuje z aktivnostmi za razvoj spodbudnega in varnega učnega okolja.

Otroke pri prehodu iz vrtca v šolo podpremo, da se bodo v šoli dobro počutili, razvili varno navezanost na strokovne delavce šole ter z njihovo podporo postopoma razvijajo veščine sobivanja med vrstniki v novih pogojih.

V času oddelka podaljšanega bivanja učenci naše šole radi obiščejo mlajše otroke. Ker si želimo, da bi učenci več brali, berejo vrtčevskim otrokom in ob knjigi spletajo dobra prijateljstva, ki presegajo meje organiziranega druženja. Vrtčevski otroci pa se z njimi družijo, krepijo prijateljske vezi in bogatijo izkušnje skozi stare igre.

Več o sodelovanju z vrtcem v času podaljšanega bivanja si lahko ogledate na fotografijah.

Zapisala: Janja Lahovnik Triplat